Ogłoszenia Wrocław Praca

Produkcja seryjna drukarek 3D do zastosowania dla użytku domowego

Data publikacji: Listopad 20, 2015 7:34 am | Imię: Basia | Cena: 1 zł | Telefon: 618538885

Produkcja seryjna drukarek 3D do zastosowania dla użytku domowego

Na rynku 3D pojawił się kolejny mocny dystrybutor, jestnim firma Ricoh, która zaprezentowała innowacyjną drukarkę 3D, pracującą w technologii SLS.

Ten japoński gigant zajmuje się, w głównej mierze innymi urządzeniami 2D, podzespołami elektronicznymi, co w znaczący sposób ułatwia im wkroczyć w nową specjalizację. Doświadczenie otrzymane na rynku a także spore zdolności finansowe sprawiają, że walka na tym polu dopiero się rozpoczyna. Prace nad techniką 3D rozpoczęte zostały już w ubiegłym roku. Wtedywłaśnie powstała nowa struktura Additive Manufacturing Business. Cały czas jednostka ta sprzedawała urządzenia innych producentów, świadczyła usługi doradcze oraz wdrożeniowe. Dopiero niedawno odkryto, iż zajmowali się dodatkowo produkcją własnej machiny 3D. Ich pierwszym prototypem jest oczywiście model AM S5500P, urządzenie drukujące w technologii 3D używające nie tylko ze powszechnego do tej pory standardowego proszku PA11 i PA12, ale także z proszku PA6 i polipropylenem  (czyli tworzywem, które ma świetną wytrzymałość chemiczną oraz śladową absorpcje wody). Ogromna platforma robocza 550 x 550 x 500 daje spore możliwości, dzięki takiemu powiązaniu Ricoh może drukować bardzo złożone i ruchome prototypy.
Wprawdzie znaczne pole robocze na rynku mają już podobne firmy, aczkolwiek możliwość druku z zastosowaniem polipropylenu daje znaczną przewagę nad innymi. www.printers3d.pl

Podziel się: Twitter | Facebook | Email

Zgłoś nadużycie, bądź spam

Skontaktuj się z autorem ogłoszenia
Zostaw komentarz