Ogłoszenia Wrocław Praca

tonery i tusze do drukarek, artykuły biurowe

Data publikacji: Październik 6, 2015 10:10 am | Imię: Łukasz | Cena: 1 zł | Położenie: Poznań | Tagi: , , ,

tonery i tusze do drukarek, artykuły biurowe

Hewlett-Packard – gigant w świecie sprzedaży elektroniki, jej założycielami było dwóch absolwentów uniwersytetu Stanford. Trudno w to dziś uwierzyć, ale pierwsze kroki firma stawiała w garażu jednego z nich, w mieście Palo Alto w Kalifornii. Pierwszą rzeczą od której zaczęła się ta przygoda był oscylator dźwiękowy. W sprzedaży istniały już podobne produkty aczkolwiek w tym egzemplarzu (model 200A) użyto żarówki jako rezystora. Dzięki temu cena za ich towar wynosiła ok 45 $ za sztukę, gdzie przeciętna cena konkurencji wynosiła ok 205 $. Firma zdobyła pierwszego klienta, był to Walt Disney, który zakupił na testy 8 sztuk.
Na początku firma zajmowała się głównie produkcją przyrządów elektronicznych, specjalizacją był wyposażenie najwyższej klasy w dziedzinie pomiarowej. Z taśm produkcyjnych zjeżdżały takie artykuły jak: woltomierze, oscyloskopy, analizatory widma itp. Firma HP opracowała wiele nowatorskich rozwiązań, na które otrzymali patenty. Przedsiębiorstwo nadzwyczaj dobrze działało, powstały osobne zakłady produkujące. wytwarzano między innymi sprzęt elektroniczny medyczny w tym kardiomonitory, elektrokardiografy i inne podobne urządzenia, przyrząd pomiarowy i analityczny czyli spektrometry gazowe, cieczowe i masowe. bez wątpienia własny sukces zawdzięczają dobrej sieci marketingowej, z powodu której odbiorcami ich towaru były największe firmy takie jak NASA czy DARPA.
Ich dużym sukcesem w latach początkowych firmy jest uznanie przez magazyn Wired firmę HP za twórcę pierwszego komputera na świecie. Miało to miejsce w 1968 roku, co prawda maszyna ta przypominała bardziej kalkulator niż komputer, ale osiągnięcie pozostało zapamiętane do dzisiaj. www.igalo.pl

Podziel się: Twitter | Facebook | Email

Zgłoś nadużycie, bądź spam

Skontaktuj się z autorem ogłoszenia
Zostaw komentarz